معرفی کتاب: مجموعه قوانین و مقررات تجاری

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

کتاب مجموعه قوانین و مقررات تجاری که به اهتمام آقای غلامحسین دوانی در موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت دایارهیافت  به چاپ رسیده است، شامل مهم ترین قوانین تصویب شده مربوط به فعالیت های تجاری است. در این کتاب قوانین تجارت، قانون ثبت موسسات غیرتجاری، قانون شرکت های تعاونی، قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی، قانون چک، قانون تجارت الکترونیکی و … آمده است.

آقای غلامحسین دوانی کیست؟

غلامحسین دوانی یکی از نویسندگان و اساتید برجسته و پیشکسوت حسابداری، حسابرسی، و حقوق تجاری در ایران است. ایشان عضو شورای عالی انجمن حسابداران خبره ایران و عضو پیشین شورای عالی جامعه حسابداران رسمی ایران است. از ایشان کتاب ها و مقالات زیادی در موضوعات حسابداری، حسابرسی، راهبری شرکتی، مالیات، مدیریت و اقتصاد بر جای مانده است.

قانون تجارت چیست و چه کاربردی دارد؟

 قانون تجارت در سال ۱۳۱۱ در ششصد ماده و بر مبنای قانون تجارت ۱۸۰۷ فرانسه توسط مجلس شورای ملی تهیه و تصویب شد. این قانون مهم‌ترین مجموعه مدون قوانین مربوط به امور تجاری و بازرگانی در ایران است که اصول مربوط به معاملات تجاری، دفاتر تجارتی، اسناد تجاری، دلالی، حق‌العمل کاری، قرارداد حمل‌ونقل، قائم‌مقام تجارتی، ضمانت، ورشکستگی، اسم تجارتی و شخصیت حقوقی و … را شامل می‌شود. بسیاری از کارشناسان این قانون را قدیمی می دانند و معتقد هستند با توجه به تغییرات زیادی که در دهه های اخیر در مسائل اقتصادی صورت گرفته است نیاز به اصلاح این قانون وجود دارد.

دانستن قوانین تجارت برای چه افرادی مفید است؟

کلیه افرادی که می خواهند با ثبت شرکت فعالیت های تجاری انجام بدهند علی الخصوص مدیران و حسابداران نیاز به دانستن قوانین تجاری دارند. قوانین تجاری حداقل چهارچوب ها و مقرراتی است که یک مدیر یا فعال اقتصادی باید بداند و در شرکت داری و فعالیت های اقتصادی از آن ها استفاده کند.

چطور می توانم قوانین تجاری را یاد بگیرم؟

بهتر است یک نسخه از این کتاب تهیه کنید و در محل کار خود هر روز مقداری از آن را مطالعه کنید یا وقتی با موضوعی روبرو می شوید که به قوانین مندرج در این کتاب مربوط است آن بخش را مورد مطالعه قرار دهید، با این روش به مرور به این قوانین مسلط خواهید شد. توجه داشته باشید که این قوانین را نمی توان یک شبه یاد گرفت و اگر هم این کار را بکنید قطعا بعد از مدتی فراموش خواهد شد، پس سعی کنید به مرور این مطالب را فرا بگیرید و چند بار آنها را دوره کنید.

چه نسخه ای از کتاب را تهیه کنم؟

این کتاب یکی از کتاب های پرفروش است و هرساله چاپ می شود. در حال حاضر چاپ بیستم آن مربوط به سال 1399 در بازار موجود است که منطبق بر آخرین تغییرات است.

امیدوارم با تسلط به قوانین تجاری بتوانید در عین رعایت الزامات و چهارچوب های قانونی کسب و کار خود را به خوبی توسعه بدهید و موفقیت های روز افزونی را تجریه کنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Minute Vacations Package

SAVE UP TO 80%

Enter Your Email To Find Discount On Your Dream Vacations!
GET MY DISCOUNT OFFER
Hurry up, Limited Deals Available!
close-link

آیا قبل از خرید می‌توانم بخشی از کتاب را مطالعه کنم؟

بله، حتماً. رضایت شما خیلی بیشتر از فروش یک کتاب برای ما اهمیت دارد. ما هم مثل شما در هنگام خرید دوست داریم اطمینان کافی را پیدا کنیم. 

ایمیل‌تان را وارد کنید تا بلافاصله 60 صفحۀ اول کتاب را بصورت رایگان برایتان ایمیل کنیم. بخش زیادی را برایتان ارسال می‌کنیم تا با خیال راحت تصمیم‌گیری کنید.
 
همین الان 60 صفحه اول را برایم ایمیل کنید.
close-link

برای دانلود مینی دورۀ «حسابداری برای مدیران» ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید.

پس از اینکه ایمیلتان را وارد کردید، لینک دانلود ویدئوها پس از چند دقیقه برایتان ارسال می‌شود.
 
همین الان لینک دوره را برایم ایمیل کنید.
close-link
question