معرفی کتاب: استانداردهای حسابداری

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

کتاب استانداردهای حسابداری ایران پرکاربردترین کتاب حسابداری است. خواندن این کتاب برای کسانی که حسابداری مالی انجام می‌دهند، کاملا ضروری است. زیرا استانداردهای حسابداری مبنای ثبت های حسابداری و تهیۀ صورت‌های مالی اساسی است.

  استانداردهای حسابداری توسط چه کسی تدوین شده است؟

استانداردهای حسابداری طبق قانون توسط سازمان حسابرسی تهیه می شود. سازمان حسابرسی یک سازمان دولتی و زیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارایی است. این سازمان مسئول تهیۀ کلیۀ استانداردهای حسابداری و حسابرسی است. در این سازمان جهت تدوین استانداردهای حسابداری کمیته‌ای متشکل از افراد خبرۀ مالی تشکیل می‌شود، که اعضای آن‌ کمیته با مشورت و نظرخواهی از جامعه حسابداران رسمی و افراد مطرح دانش حسابداری این استانداردها را تهیه و تدوین می کنند.

کتاب استانداردهای حسابداری توسط چه کسی منتشر می شود و چگونه می توانم آن را تهیه کنم؟

کتاب استانداردهای حسابداری توسط انتشارات سازمان حسابرسی منتشر می‌شود. البته می توانید فایل PDF استانداردها را نیز از سایت سازمان حسابرسی به صورت رایگان دانلود کنید. کتاب استانداردهای حسابداری معمولا با قیمت مناسبی منتشر می‌شود.

 چطور می توانم استانداردهای حسابداری را یاد بگیرم؟

برای یادگیری استانداردهای حسابداری اولین کار این است که خود استانداردها را مطالعه کنید. اگر نیاز بیشتری دارید می‌توانید به کلاس‌ها یا دوره‌های آموزشی مرتبط مراجعه کنید. یکی از روش‌های خوب یادگیری این است که یک نسخه از کتاب را در محل کار خود داشته باشید و هر وقت می‌خواهید ثبت حسابداری بزنید ابتدا به استاندارد مربوط به آن ثبت مراجعه کنید و بعد ثبت مورد نظرتان را انجام بدهید. با این روش به مرور زمان استانداردهای مورد نیازتان را به خوبی یاد می‌گیرید.

 استانداردهای حسابداری بر چه مبنایی نوشته شده است؟

استانداردهای حسابداری بر مبنای مفاهیم نظری گزارشگری مالی نوشته شده است. مفاهیم نظری گزارشگری مالی مجموعه ای به هم پیوسته از اهداف و مبانی گزارشگری مالی است که چهارچوبی را برای تدوین اصول و ضوابط حسابداری مشخص می کند.

مفاهیم نظری گزارشگری مالی در انتهای کتاب استانداردهای حسابداری موجود است. همچنین مفاهیم نظری گزارشگری مالی به صورت کتابی مجزا نیز توسط سازمان حسابرسی منتشر می شود.

چه نسخه ای از کتاب را تهیه کنم؟

همانطور که می دانید استانداردهای حسابداری طی چند سال گذشته تغییرات زیادی داشته است. این تغییرات عمدتا به منظور هماهنگی بیشتر با استانداردهای حسابداری بین المللی صورت گرفته است. پس توصیه ما این است که کتاب استانداردهای حسابداری مربوط به سال جاری را تهیه کنید.

همچنین شما می توانید کلیه استانداردهای حسابداری را بصورت یکجا از لینک زیر دانلود نمایید.

 

دانلود 41 استاندارد حسابداری ایران بصورت یکجا

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Minute Vacations Package

SAVE UP TO 80%

Enter Your Email To Find Discount On Your Dream Vacations!
GET MY DISCOUNT OFFER
Hurry up, Limited Deals Available!
close-link

آیا قبل از خرید می‌توانم بخشی از کتاب را مطالعه کنم؟

بله، حتماً. رضایت شما خیلی بیشتر از فروش یک کتاب برای ما اهمیت دارد. ما هم مثل شما در هنگام خرید دوست داریم اطمینان کافی را پیدا کنیم. 

ایمیل‌تان را وارد کنید تا بلافاصله 60 صفحۀ اول کتاب را بصورت رایگان برایتان ایمیل کنیم. بخش زیادی را برایتان ارسال می‌کنیم تا با خیال راحت تصمیم‌گیری کنید.
 
همین الان 60 صفحه اول را برایم ایمیل کنید.
close-link

برای دانلود مینی دورۀ «حسابداری برای مدیران» ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید.

پس از اینکه ایمیلتان را وارد کردید، لینک دانلود ویدئوها پس از چند دقیقه برایتان ارسال می‌شود.
 
همین الان لینک دوره را برایم ایمیل کنید.
close-link
question